Maxigra Go- skutki uboczne, środki ostrożności, interakcje z lekami

Maxigra Go jest to produkt leczniczy dedykowany dorosłym mężczyznom cierpiącym na zaburzenia erekcji, czyli w przypadku niemożności uzyskania bądź utrzymania erekcji, która pozwoli na odbycie stosunku płciowego.  Aby produkt zadziałał, niezbędna jest jednak stymulacja seksualna.

Maxigra Go- skutki uboczne

Podczas stosowania tego leku, tak samo, jak w przypadku wszystkich innych środków, mogą wystąpić pewne działania niepożądane. Jednakże należy pamiętać o tym, że nie są one zbytnio nasilone i dosyć szybko ustępują. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre efekty uboczne stanowią duże zagrożenie dla zdrowia mężczyzna, wtedy należy niezwłocznie zaprzestać stosowania tego produktu i zgłosić się do lekarza. Wśród działań niepożądanych wymienia się:

  • ból w klatce piersiowej
  • ciężka reakcja skórna (łuszczenie skóry, obrzęk, pęcherze, niekiedy gorączka)
  • reakcja alergiczna (zawroty głowy, obrzęk, nagły i świszczący oddech, trudności w oddychaniu)
  • nagłe pogorszenie wzroku albo utrata widzenia
  • drgawki albo napad padaczki
  • przedłużony wzwód (powyżej 4h, niekiedy bolesny)

Częstym objawem niepożądanym jest również: uderzenie gorąca w górnej części ciała, nagłe zaczerwienienie twarzy, niestrawność, zawroty głowy, nudności, niewyraźne widzenie, uczucie zatkanego nosa, widzenie z kolorową poświatą i zaburzenia widzenia.

Dosyć rzadko pojawia się: podrażnienie oka, wysypka skórna, przekrwienie i łzawienie oczu, ból oczu, kołatanie serca, wrażliwość na światło, widzenie błysków światła, nadciśnienie albo niedociśnienie tętnicze, szybkie bicie serca, ból brzucha, wymioty, krwawienie z nosa, krew w moczu, zapalenie błony śluzowej nosa, zatkanie albo niedrożność zatok, suchość w jamie ustnej, dzwonienie w uszach, osłabienie czucia dotyku, bóle rąk oraz nóg, bóle mięśni, zmęczenie, senność, uczucie gorąca.

Rzadko po zażyciu dawki występuje: zawał serca, omdlenia, zaburzenia rytmu serca, uczucie ucisku w gardle, udar, zdrętwienie ust, przemijające zmniejszenie przepływu krwi do części mózgu, krwawienie do tylnej części oka, obrzęk oczu albo powiek, podwójne widzenie, spadek ostrości widzenia, nieprawidłowe odczucia we wnętrzu oka, nagłe osłabienie albo utrata słuchu, drażliwość, obrzęk wewnątrz nosa, suchość nosa, obecność krwi w spermie, krwawienie z prącia, nieprawidłowe zabarwienie białka, rozszerzenie źrenicy.

Maxigra Go a spożywanie napojów alkoholowych

W trakcie stosowania produktu Maxigra Go nie powinno się spożywać alkoholu. Substancje wchodzą ze sobą w interakcje o stopniu umiarkowanym, jednakże Maxigra Go w połączeniu z alkoholem potęguje odczuwalne działanie niepożądane, ponadto zwiększa toksyczność sildenafilu.

Maxigra Go- środki ostrożności

Przed sięgnięciem po ten produkt, trzeba przede wszystkim określić przyczynę, z jakiej wynikają zaburzenia erekcji. Trzeba pamiętać o zachowaniu niezbędnych środków ostrożności w trakcie przyjmowania leku Maxigra Go, w sytuacji, kiedy u mężczyzny występują: deformacja anatomiczna prącia (zwłóknienie ciał jamistych, zagięcie, choroba Peyroniego), choroby zwiększające prawdopodobieństwo wystąpienia priapizmu (szpiczak mnogi, niedokrwistość sierpowatokrwinkowa, białaczka), czynna choroba wrzodowa, zaburzenia krzepnięcia.

Produkty zawierające w składzie sildenafil nie mogą być przyjmowane przez osoby niepełnoletnie. Ponadto w składzie Maxigra Go znajdują się aspartam i laktoza. Aspartam działa szkodliwe u osób z fenyloketonurią. Z uwagi na zawartość laktozy, środek nie może być stosowany przez panów z niedoborem laktazy typu Lapp, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy, czy z rzadką dziedziczną nietolerancją galaktozy.

Maxigra Go a interakcje z innymi preparatami

Osoby przyjmujące w tym samym czasie sildenafil oraz leki α-adrenolityczne muszą pamiętać o tym, iż narażeni są na niedociśnienie, które może wystąpić w ciągu 4 godzin od zażycia dawki. Sildenafil potęguje także działanie przeciwagregacyjne nitroprusydku sodu. W trakcie przyjmowania tego produktu nie powinno się równocześnie stosować: innych preparatów na zaburzenia erekcji, innych inhibitorów PDE5, rytonawiru, leków na tętnicze nadciśnienie płucne z sildenafilem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *