Aktualności arrow Aktualności arrow 09-09-2006 :: III Międzynarodowy Turniej Tenisowy "Recyklerów"

Image

III Międzynarodowy Turniej Tenisowy „Recyklerów”

W dniach 9 – 10 września bieżącego roku   po raz trzeci odbył się Międzynarodowy Turniej Tenisowy „Recyklerów” w Centrum Jeździecko – Tenisowym Hotel Sypniewo *** k/Margonina. W turnieju udział wzięli przedstawiciele branży gospodarki odpadami z Polski i zagranicy. Dzięki sponsorom i fundatorom nagród i pucharów odbyła się miła i sportowa walka  w kategoriach Open i  Debel, tegoroczną nowością był turniej Oldboy, który obejmował   kategorię wiekową powyżej 45 roku życia.
 W  pierwszej turze turnieju Open wzięło udział 16 zawodników, osoby które przegrały kwalifikowały się do udział w turnieju pocieszenia.
W turnieju Open dominowali goście zagraniczni z Litwy, którzy podzielili się pierwszym i drugim miejscem w kolejności Lindas Vernelis i Sigitasa Motuza, trzecie miejsce zajął właściciel firmy Zielone Miasto s.c. z Mławy Grzegorz Miałki, natomiast turniej pocieszenia wygrał młody i  dobrze zapowiadający się Kamil Kępka.

W grze podwójnej udział wzięło osiem par i tutaj zwycięzcami okazali się również goście z Litwy, mieszana para Vernelis – Ryta zwyciężyła Polską parę Kubal Zbigniew – Kępka Kamil wynikiem 6:4 i 6:3.

Nowością były rozgrywki o Puchar Prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Recyklingu w kategorii Oldboy,  do boju stanęło sześciu zawodników spośród zaproszonych gości. którzy ukończyli 45 rok życia.
Zwycięzcą turnieju Oldboy okazał się Ryszard Burzyński na drugim miejscu uplasował się Jerzy Smoliński z Mławy, a trzecie miejsce zajął Zbigniew Kubal z Krosna.
Sponsorem pucharów w tegorocznym turnieju była firma Deco – Glass z Krosna, dodatkowo Huta Szkła Deco - Glass obdarowała wszystkich uczestników wazonami z logo turnieju i organizatora - OIGR.  Nagrody rzeczowe w postaci serwisów porcelanowych za zajęcie pierwszych miejsc w turnieju ufundowało Centrum Ceramiki i Technologii Alicja i Dariusz Kępka z Budzynia. Natomiast nasi goście z Litwy ufundowali nagrody rzeczowe w turnieju Oldboy dla trzech pierwszych miejsc.
Podczas turnieju odbyła się coroczna  prezentacja firmy TAMTRON S.A. , której działalność obejmuje projektowanie, produkcję, sprzedaż, montaż systemów wagowych, które są nieodzownym elementem prawidłowej gospodarki odpadami.

Pomimo zaciętej walki i sportowych ambicji zawodników Turniej odbył się w miłej i przyjaznej atmosferze. Głównym organizatorem Turnieju była Ogólnopolska Izba Gospodarcza Recyklingu, a patronat medialny nad imprezą objął miesięcznik „Recykling”.