Aktualności arrow Aktualności arrow 05-08-2003 :: Krakowski festiwal Recyklingu
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   05-08-2003 :: Krakowski festiwal Recyklingu Drukuj E-mail

 Image

 

OIGR jest patronem honorowym organizowanego w Krakowie Festiwalu Recyklingu.


KRAKOWSKI FESTIWAL RECYKLINGU

5 – 7 września 2003

krakowskie Błonia i Zalew przy ul. Bulwarowej


Krakowski Festiwal Recyklingu jest to impreza poświęcona promocji zbiórki surowców wtórnych. Ma ona pokazać korzyści z niej płynące. Głównym punktem programu Festiwalu będzie wybudowanie na Krakowskich Błoniach konstrukcji z puszek aluminiowych – makiety BARBAKANU o wysokości ¾ prawdziwej budowli. Puszki zbierane są wśród uczniów krakowskich szkół i przedszkoli.

W trakcie imprezy zbierać będziemy również:

1. papier (za każde przyniesione 5 kg makulatury będziemy dawać sadzonkę drzewka)
2. butelki PET
3. szkło (za przyniesione szkło będzie można otrzymać drobny gadżet szkolny np. zeszyt)
4. zużyte baterie
5. świetlówki
6. odpady wielkogabarytowe
7. przeterminowane leki (coroczna akcja Magistratu)
8. tonery i cartridge

Środki uzyskane ze sprzedaży surowców zostaną przeznaczone na budowę placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych w Parku Jordana w Krakowie.

Krakowski Festiwal Recyklingu jest imprezą, z której CAŁY DOCHÓD zostanie przeznaczony na ww. cel.


5 września 2003 (piątek) „Dzień szkła” – Zalew przy ul. Bulwarowej
godz. 14.00 – 19.00

Dzień poświęcony recyklingowi szkła, współorganizowany przez Stowarzyszenie Forum opakowań szklanych. Nad Zalewem w Nowej Hucie odbędzie się promocja zbiórki opakowań szklanych oraz uroczyste otwarcie imprezy.

6 września 2003 (sobota) – Błonia
14.00 – 21.00

W sobotę na Błoniach odbywać się będzie zbiórka wszystkich surowców wtórnych, na scenie występować będą dzieci z krakowskich szkół i domów kultury oraz artyści scen krakowskich.

7 września 2003 WIELKI FINAŁ - Błonia
godz. 14.00 – 22.00

Finał budowania Barbakanu. Na scenie będą występować liczne zespoły dla całych rodzin, o godz. 20.30 wystąpi gwiazda, Barbakan zostanie oficjalnie otwarty i oświetlony. Po występie zespołu Gwiazdy pokaz sztucznych ogni.

Podczas całego Festiwalu na Błoniach będzie stała estrada, place zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne, stoiska z napojami, namioty z materiałami informacyjnymi.


TARI PRODUKTÓW EKOLOGICZNYCH
W trakcie imprezy na Błoniach będzie ustawiony namiot targowy, w którym prezentować będą się wystawcy nie tylko z Polski ale i ze Szwecji i Anglii. Będzie możliwość nie tylko pokazywania ale i sprzedaży swoich produktów.

MIĘDZYNARODOWE SYMPOZJUM „RECYKLING – TO SIĘ OPŁACA”
6 września w zabytkowej Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbędzie się międzynarodowe sympozjum poświęcone recyklingowi. Swoje dokonania w tej dziedzinie prezentować będą m.in. przedstawiciele Sztokholmu, Birmingham, Krakowa, firm zajmujących się recyklingiem oraz organizacji ekologicznych.

Współorganizatorami Festiwalu są: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Forum Opakowań Szklanych oraz Fundacja Partnerstwo dla Środowiska

 

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl