Aktualności arrow Aktualności arrow 23-06-2003 :: Polska Wystawa Narodowa Donieck 2003 - Ukraina
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   23-06-2003 :: Polska Wystawa Narodowa Donieck 2003 - Ukraina Drukuj E-mail

Image 

 

Zapraszamy czlonków OIGR do udziału w wielobranżowej Wystawie Narodowej, która odbędzie się w Doniecku na Ukrainie w dniach 30.09-3.10.2003. Patronat nad wystawą objęło Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, zaś wybór Doniecka jest wynikiem konsultacji premierów Ukrainy i Polski.

Donieck stanowi centrum naukowo-przemysłowe Ukrainy, skupiające 28 miast regionalnych. Jest najsilniej rozwiniętym ośrodkiem przemysłowym na Ukrainie, odgrywającym czołową rolę w górnictwie, (60% wydobycia), hutnictwie (45% produkcji), energetyce, przemyśle chemicznym (33% produkcji nawozów azotowych) , budownictwie i wielu innych.

Region Doniecka jest drugim najważniejszym ośrodkiem eksportowo-importowym w kraju. W strukturze importu dominują urządzenia i dobra wysoko przetworzone. Region Doniecka importuje towary przede wszystkim z Rosji, Słowacji, Niemiec, Szwecji, USA oraz Polski.
Główne zapotrzebowanie na towary i technologie z importu odnotowywane jest w : górnictwie (gotowe maszyny i nowe technologie), budownictwie, ekologii (oczyszczalnie ścieków), transporcie (autobusy – szczególnie miejskie, samochody ciężarowe), meblarstwie , branży rolno-spożywczej, tekstylnej oraz medycznej.
W rejonie Doniecka działa szereg specjalnych stref ekonomiczny ch, które w znaczny sposób sprzyjają inwestycjom zagranicznym. Położenie geograficzne Doniecka i tradycje handlowe znakomicie ułatwiają ekspansję na rynek rosyjski oraz kaukaski.

Centrum wystawiennicze ‘Donbass’ cieszy się najdłuższą tradycją w organizowaniu targów i wystaw w regionie. Na mocy przepisu prawa celnego Ukrainy, eksponaty cargo wysłane na adres centrum podlegają uproszczonej procedurze celnej.

Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Promocji Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej RP, firmy, które wezmą udział w tych targach, otrzymają refundację kosztów powierzchni zabudowanej (800 PLN (małe i średnie) lub 600 PLN (duże) / 1m2 , max do 15000 PLN) oraz refundację kosztów transportu eksponatów do 2500 PLN na 1 firmę , na zasadach określonych przez Ministerstwo.

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl