Aktualności arrow Aktualności arrow 23-06-2003 :: Polska Wystawa Narodowa BIZNES POLSKA 2003 w Belgradzie
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   23-06-2003 :: Polska Wystawa Narodowa BIZNES POLSKA 2003 w Belgradzie Drukuj E-mail

 Image

 

Zapraszamy czlonków OIGR do udzialu w Wielobranżowej Wystawie Narodowej „BIZNES POLSKA 2003”, która odbędzie się w Belgradzie, w Serbii, w dniach 16-20 września 2003.

Jest to już kolejna wystawa organizowana w odradzającej się Serbii z udziałem wystawców z Polski. Poprzednia wystawa w Belgradzie, z cyklu wystaw narodowych, miała miejsce w 2001r. i została bardzo wysoko oceniona przez uczestników, co między innymi znalazło odzwierciedlenie w podpisanych kontraktach.

Gospodarka serbska staje się coraz bardziej otwarta. Wykazuje ogromne zapotrzebowanie na nowe technologie i inwestycje oraz zagraniczne towary. Wiele zakładów posiada wolne moce produkcyjne. Znaczna liczba polskich przedsiębiorstw dostrzegła pilne potrzeby serbskiej gospodarki i wykorzystała szansę na rozwój eksportu na ten rynek.

Do najszybciej rozwijających się branż pod względem eksportu należą : przemysł chemiczny, kosmetyki, preparaty farmaceutyczne, wyroby drzewno-papiernicze, meble, przemysł elektromaszynowy oraz towary rolno-spożywcze. Podpisanie w ubiegłym roku umowy o polskim kredycie dla Serbii na sumę 50 milionów USD stwarza dodatkowy impuls dla polskich przedsiębiorstw zainteresowanych ekspansją na rynek serbski.

Wystawa Narodowa „BIZNES POLSKA 2003” w Belgradzie stwarza szerokie możliwości rozwoju eksportu na ten rynek. Wzorem poprzedniej wystawy z tego cyklu stanowi ona ważne wydarzenie w kalendarzu targowym promujące powiązania gospodarcze z firmami z Serbii i nie tylko. Wystawie towarzyszyć będzie szereg imprez specjalistycznych organizowanych przez lokalnego organizatora takich jak: wystawa przemysłu chemicznego, wystawa hutnictwa, wystawa przemysłu gazowo-naftowego, wystawa promująca kontakty małych i średnich przedsiębiorstw, jak również inne imprezy targowe.

Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Promocji Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej RP, firmy, które wezmą udział w tych targach, otrzymają refundację kosztów powierzchni zabudowanej (800 PLN (małe i średnie) lub 600 PLN (duże) / 1m2 , max do 15000 PLN) oraz refundację kosztów transportu eksponatów do 2500 PLN na 1 firmę , na zasadach określonych przez Ministerstwo.

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl