Aktualności arrow Aktualności arrow 14-04-2010 :: II Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa - Selektywna zbiórka, segregacja...
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   14-04-2010 :: II Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa - Selektywna zbiórka, segregacja... Drukuj E-mail

W dniach 25-26 marca 2010 r. w Hotelu IKAR w Poznaniu odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów. W konferencji udział wzięli przedstawiciele firm zajmujących się gospodarką odpadami oraz pracownicy administracji. Część wykładów została poświęcona kosztom selektywnej zbiórki oraz ustalaniu stawek za wywóz śmieci. Poruszono kwestie egzekwowania prawa oraz logistyki w gospodarce odpadami w zakresie optymalizacji systemu transportu odpadów. Przedstawiono porozumienie PIGO i KIGO dotyczące zmian w ustawie o odpadach. Podczas konferencji uczestnicy skorzystali z możliwości podjęcia dyskusji poruszając w głównej mierze problematykę związaną ze stanem prawnym.
W drugim dniu konferencji odbyły się prelekcje poświęcone logistyce w gospodarce odpadami oraz optymalizacji systemu transportu odpadów komunalnych. Zwieńczeniem konferencji był zorganizowany wyjazd techniczny, podczas którego uczestnicy konferencji zwiedzili Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Na terenie Zakładu uczestnicy konferencji zapoznali się z funkcjonowaniem sortowni odpadów komunalnych, linii do sortowania szkła oraz kompostowania odpadów ulegających biodegradacji.

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl