Aktualności arrow Aktualności arrow 19 i 20-09-2008 :: Zlot, rejs i konferencja zwolenników niezależności energetycznej Polski
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   19 i 20-09-2008 :: Zlot, rejs i konferencja zwolenników niezależności energetycznej Polski Drukuj E-mail

W dniach 19-20 września br. pod patronatem Ministra Gospodarki w Gdyni odbyła się konferencja pt. "Droga do niezależności energetycznej Polski" połączona z I Zlotem Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych. Organizatorem niniejszego spotkania była Akademia Morska w Gdyni oraz Konsorcjum Green Stream. W konferencji udział wzięli politycy, przedstawiciele nauki, prezesi i przedstawiciele izb energetycznych, paliwowych i motoryzacyjnych, ruchów ekologicznych, przedstawiciele samorządu gospodarczego i terytorialnego, dziennikarze prasy, radia i telewizji oraz pionierzy motoryzacji ekologicznej.

Spotkanie składało się z trzech części, od rana odbywał się pierwszy w Polsce zlot użytkowników i twórców pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Organizatorzy dali możliwość zaprezentowania różnych pojazdów wykonanych we własnym zakresie lub pochodzącym z produkcji seryjnej. Za najciekawsze rozwiązania technologiczne zostały przyznane dyplomy i nagrody. Równolegle do zlotu, odbyła się konferencja naukowa, w trakcie której zaprezentowane zostały nowe technologie, osiągnięcia naukowe i organizacyjne, dzięki którym możemy poprawić niezależność energetyczną i zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Spotkanie zakończyła konferencja, która odbyła się w trakcie rejsu Darem Młodzieży po Zatoce Gdańskiej. Rejs miał charakter symboliczny, ponieważ wskazywał wejście na dawną ścieżkę zrównoważonego rozwoju, który polega na racjonalnym wykorzystywaniu sił natury. Według organizatorów był to swego rodzaju powrót do nowoczesnej i ekologicznej przyszłości.

Model Denki Cube świętował swoją premierę podczas tegorocznego nowojorskiego salonu samochodowego. W aucie zastosowano "elektryczny" układ napędu prawdopodobnie za kilka trafi do samochodów seryjnych Nissana. Benzynowy silnik o pojemności 1,3 litra został zastąpiony jednostką elektryczną oraz najnowszymi akumulatorami litowo-jonowymi, umieszczonymi pod podłogą oraz pod siedzeniami. Baterie mają wykazywać stabilne osiągi przy przebiegach ponad 100 000 km.
 
< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl