Aktualności arrow Aktualności arrow 08-09-2008 :: XI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa pt. -Kompleksowa gospodarka odpadami
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   08-09-2008 :: XI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa pt. -Kompleksowa gospodarka odpadami Drukuj E-mail

W dniach 4-5 września w Słubicach w Collegium Polonicom odbyła się XI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa pt.: "Kompleksowa gospodarka odpadami", nad którą patronat honorowy przyjęła Ogólnopolska Izba Gospodarcza Recyklingu. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele samorządów, zakłady gospodarki odpadami, firmy zajmujące się transportem, zbiórką i recyklingiem odpadów oraz izby i stowarzyszenia branżowe a także producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami.

Tegoroczna konferencja w całości została poświęcona mechaniczno-biologicznemu przetwarzaniu odpadów komunalnych, które ma znaczący wpływ na zmniejszenie i objętość składowanych odpadów, uciążliwość składowisk dla środowiska a także pozwala na zmniejszenie opłaty za korzystanie ze środowiska. W pierwszym dniu konferencji uczestnicy wysłuchali referatów dr. Inż. Barbary Kozłowskiej, Beaty Kłopotek z MŚ, Sabiny Kowalskiej, Mariusza Rajcy i wielu innych. W drugim dniu odbył się wyjazd techniczny do instalacji Grupy "ALBA" w Niemczech. Rozwiązanie jakie proponuje Alba znalazło zastosowanie w Berlinie i jest kluczowym elementem kompleksowego systemu gospodarki odpadami.

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl