Aktualności arrow Aktualności arrow 11-07-2008 :: Seminarium pt. Gospodarka Odpadami. Recykling i termiczne przetwarzanie odpadów.
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   11-07-2008 :: Seminarium pt. Gospodarka Odpadami. Recykling i termiczne przetwarzanie odpadów. Drukuj E-mail

W dniu 10 lipca br. w Hotelu Sheraton w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Środowiska zostało zorganizowane przez Ambasadę Królestwa Niderlandów i Abrys Sp. z o.o. seminarium dotyczące termicznego przetwarzania odpadów. Seminarium otworzył Stanisław Gawłowski – Sekretarz Stanu MŚ oraz Fran Heemskerk – Minister ds. handlu zagranicznego Królestwa Niderlandów.

Podczas spotkania została przedstawiona polityka holenderska i polska dotycząca przetwarzania odpadów, a także wymieniono wiedzę odnośnie know-how w zakresie innowacyjnych technik gospodarki odpadami ukierunkowanych na termiczne przetwarzanie odpadów, sprawy recyklingu, systemu selektywnej zbiórki były w zasadzie pominięte.

W dniu dzisiejszym Polska jest jednym z nielicznych krajów gdzie preferuje się metodę składowania odpadów, nie dając możliwości rozwoju małym i średnim przedsiębiorstwom w zakresie odzysku i recyklingu. Obowiązujące przepisy nie pozwalają przedsiębiorcom na rozwój a tym samym na osiągnięcie poziomów odzysku i recyklingu jakie zostały nałożone na państwa członkowskie UE. Nasz Rząd mając możliwością uzyskania funduszy unijnych na prowadzenie efektywnej gospodarki odpadami zamieścił na liście indykatywnej POIŚ 10 projektów inwestycyjnych dotyczących termicznego spalania odpadów. Tylko czy ktoś sobie zdaje sprawę z tego, że jak wybudujemy spalarnię to zniszczymy i tak kulejącą gospodarkę odpadami, firmy zajmujące się odzyskiem i recyklingiem nie będą miały surowca do własnej produkcji, nasz kraj nie osiągnie właściwych poziomów recyklingu, a społeczeństwo będzie musiało utrzymać wybudowane spalarnie z własnego skromnego budżetu domowego na zasadzie średniej wyliczonej w KPGO.

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl