Aktualności arrow Aktualności arrow 01-07-2008 :: Druga część seminarium pt. System recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji...
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   01-07-2008 :: Druga część seminarium pt. System recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji... Drukuj E-mail

Zgodnie z ustaleniami podczas seminarium w dniu 27 maja br. w NFOŚ i GW odbyło się drugie spotkanie dotyczące proponowanych zmian przez organizacje pozarządowe do ustawy o Recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni: Minister Stanisław Gawłowski, Wiceprezes NFOŚ i GW – Małgorzata Skucha, Dyrektor DGO w MŚ – Beata Kłopotek oraz Dyrektor GIOŚ – Izabela Szadura.

Podczas niniejszego spotkania udało się przeanalizować propozycje zmian w prawie, a niektóre z nich mają zostać wprowadzone w przyszłym roku. I tak przykładowo został zaakceptowany wydłużony okres przekazania odpadów do końca lutego a tym samym okres rozliczeniowy stacji demontażu; zaakceptowano system zachęt ekonomicznych dla ostatniego właściciela pojazdu. Postanowiono, iż powinno się prowadzić dalsze prace nad uszczelnieniem systemu. Nie wyrażono zgody na wprowadzenie do systemu recyklingu tzw. "integratorów sieci" którzy mieli być odzwierciedleniem działających już organizacji odzysku przy ustawie o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i depozytowej.

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl