Aktualności arrow Aktualności arrow 16-05-2008 :: Zaproszenie na Forum Inwestycji Przyjaznych Środowisku - 17 czerwiec 2008
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   16-05-2008 :: Zaproszenie na Forum Inwestycji Przyjaznych Środowisku - 17 czerwiec 2008 Drukuj E-mail

Roadshow Polska serdecznie zaprasza na „I Forum inwestycji przyjaznych środowisku - Emisja gazów cieplarnianych, energia odnawialna, gospodarka odpadami” które odbędzie się 17 czerwca 2008r. w Hotelu Hyatt w Warszawie pod patronatem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Recyklingu.

Celem tego spotkania będzie możliwość wymiany poglądów pomiędzy ekspertami z firm i instytucji dla których głównym celem/zadaniem jest prowadzenie, modernizacja przedsiębiorstw według norm i standardów UE, a także ochrona środowiska.

Skutkiem ponadprzeciętnego rozwoju gospodarczego w niektórych krajach jest zwiększona emisja gazów cieplarnianych. Podczas Forum zajmiemy się  palącym tematem limitów i handlu prawami CO2 w Polsce. Kolejnym ważnym aspektem, który poruszymy, mającym  znaczny wpływ na środowisko jest gospodarka odpadami. Racjonalne zarządzanie odpadami oprócz korzystnego wpływu na środowisko może stanowić dodatkowe znaczące źródło dochodów zarówno dla samorządów terytorialnych jak i prywatnych inwestorów. Odpowiednia utylizacja może stanowić doskonałe źródło energii lub stanowić odpowiedni surowiec do dalszego przetworzenia.
Inwestycje w energię odnawialną stanowią także coraz większą szansę dla rodzimych przedsiębiorców do pozyskania możliwości biznesowych. W myśl strategii zrównoważonego rozwoju której jednym z założeń jest zahamowanie zmian klimatycznych i promowanie czystej energii chcemy poprzez tę konferencję i wystąpienia prelegentów zarówno z instytucji państwowych jak i sektora prywatnego zaznajomić przybyłych uczestników z najważniejszymi problemami obecnej gospodarki. Pokażemy w jaki sposób ministerstwa chcą rozwiązać kwestię zarządzania emisjami CO2, jak transfer nowych technologii pozwoli usprawnić nasz rodzimy przemysł. Konferencja będzie doskonała platformą do przedstawienia możliwości jakie niesie za sobą odpowiednia gospodarka odpadami  jak również w jaki sposób sfinansować inwestycje związane z modernizacją przedsiębiorstw w Polsce. Uczestnictwo w tym prestiżowym wydarzeniu z pewnością będzie dla jego uczestników świetną okazją do zebrania cennych informacji oraz kontaktów biznesowych.

Do udziału w forum zapraszamy przedstawicieli instytucji rządowych, urzędów administrujących rozdziałem praw do emisji i nadzorem nad emisją gazów cieplarnianych, emitentów gazów, instytucje i firmy związane z ochroną środowiska, inwestorów instytucjonalnych, przedstawicieli sektora energetycznego, paliwowego hutniczego, papierniczego, jak również firm związanych z gospodarką odpadami, recyklingiem, deweloperów. 

Do współpracy przy projekcie zaprosiliśmy m.in.: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Środowiska, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Recyklingu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie, Polska Izba Gospodarki Odpadami, Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej, Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Miast Polskich.

Patroni medialni: TV Biznes, Forbes, Polish Market, bankier.pl, Ekopartner, Nowy Przemysł, wnp.pl, Gartija.pl, BiznesPolska, GOwarsaw.eu, PMR, Clear Channel Polska, Muratorplus, Inwestycje Budowlane.

Informacje rejestracyjne:
1200 PLN + VAT lub 350 EUR + VAT


Cena rejestracji to całkowity koszt uczestnictwa w konferencji, nie zawiera natomiast kosztu za dojazd i zakwaterowania w hotelu.


ORGANIZATOR:
Roadshow Polska Sp. z o.o.
Ul. Pastewna 27C, 02-954 Warsaw
Tel.: +48 22 498 92 77, 357 09 77
Faks: +48 22 858 29 86
E-mail:

Szczegółowe informacje dotyczące forum na www.roadshowpolska.pl

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl