Aktualności arrow Aktualności arrow 23-01-2008 :: Konferencja szkoleniowa oraz Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków OIGR w Suchej B.
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   23-01-2008 :: Konferencja szkoleniowa oraz Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków OIGR w Suchej B. Drukuj E-mail

W dniach 9 – 12 stycznia b.r. w Ośrodku Szkoleniowo –Wypoczynkowym Hotel „Monttis” w Suchej Beskidzkiej odbyła się Konferencja Szkoleniowa OIGR oraz Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków.

W dniu przyjazdu goście zostali powitani przez pracowników hotelu wykwintną kolacją podczas, której rozpoczęły się pierwsze debaty na temat gospodarki odpadami oraz obecnego systemu trwające do późnych godzin nocnych. Jednakże Konferencja Szkoleniowa pt.: "Nowe wyzwania w gospodarce odpadami" rozpoczęła się na dobre 10 stycznia o godzinie 9:30. Pierwszym wykładowcą była Pani Maria Suchy – Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, która przedstawiła zebranym członkom referat pt.: „Zmiany prawne z zakresu gospodarki odpadami w 2007 roku”. Wykład zakończył się dyskusją pod kontem praktycznych zastosowań przepisów w codziennej działalności przedsiębiorców. Kolejnymi wykładowcami byli Pan Karol Cachnij oraz Pan Mirosław Ochojski z Państwowej Straży Pożarnej, którzy zaprezentowali referat pt.: „Zmiany prawne w przepisach BHP i PPOŻ z uwzględnieniem zmian w Kodeksie Pracy oraz Prawie Budowlanym”, w którym przypomnieli o obowiązkach przedsiębiorców a także pracodawców prowadzących działalność gospodarczą. Po zakończeniu konferencji kilku śmiałków wybrało się na zawody narciarskie na stoku Mosorny Groń. Zawody odbyły się przy udziale Instruktora Narciarstwa PZN i SITN Jarosława Piergies oraz sporej grupy kibiców, która przybyła wraz z zawodnikami do Zawoji. Pierwsze miejsce w zawodach o puchar Prezesa OIGR zajął Bolesław Michałowski z firmy A.S.A Eko Polska Sp. z o.o., drugie miejsce zajął Stefan Cykowiak z firmy Jestic Sp. Jawna, trzecie miejsce zajął Józef Kaminiarz z firmy Kam-Trans zaś czwarte Jerzy Ziaja.

Po ekscytujących zawodach goście udali się na kulig podczas którego piekli kiełbaski i bawili się na świeżym powietrzu przy dźwiękach góralskiej kapeli. Po czym wrócili do karczmy by biesiadować przy suto zastawianych, janosikowym jadłem stołach i w towarzystwie góralskiej kapeli. Nasi organizatorzy sprawili nam wielką niespodziankę organizując dwa konkursy:
„Chłop na schwał” – pierwsze miejsce zajął Krzysztof Chojnacki, drugie Józef Kaminiarz a trzecie Andrzej Pawłowski.
„Baba pełną gebą” – pierwsze miejsce egzekwo zajęła Małgorzata Cykowiak oraz Janina Kaminiarz, zaś drugie organizator całego przedsięwzięcia.
Biesiada trwała do późnych godzin nocnych a goście mimo wielu atrakcji bawili się wybornie.
W dniu następnym na Sali konferencyjnej uczestnicy powitali dr inż. Barbarę Kozłowską z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej, która wygłosiła referat pt.: „Projekty ustaw w świetle obowiązujących przepisów w zakresie gospodarki odpadami”. Wystąpienie tak znanej osoby spowodowało ożywioną dyskusję co wpłynęło na przesunięcie obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, które rozpoczęły się po godzinie 12:00. Zebrani na obradach zapoznali się z wstępnym sprawozdaniem finansowym oraz sprawozdaniem z prac OIGR a także zatwierdzili plany pracy i budżetu na rok 2008. Obrady uświetniła uroczystość wręczenia honorowych odznak OIGR, którą poprowadziła Przewodnicząca Kapituły – Magdalena Dutka oraz Prezes Zarządu – Jerzy Ziaja. W roku 2007 Kapituła przyznała 7 odznak dla przedstawicieli następujących firm:

  • Danucie Jaremczuk – reprezentującej Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „DANPLAST”
  • Bogdanowi Namyślakowi – współwłaścicielowi „Syloplast”
  • Dariuszowi Góreckiemu – reprezentującemu Disoni Trade House Sp. z o.o.
  • Markowi Landeckiemu – właścicielowi Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „ORION”,
  • Piotrowi Borowskiemu – właścicielowi reprezentującemu Firmę Produkcyjno Handlowo Usługową „WORTEX – BIS”,
  • Sławomirowi Jastrzębskiemu – właścicielowi Przedsiębiorstwa Wielobranżowego ENTER
  • Tomaszowi Borowiakowi – reprezentującemu Wytwórnię Folii i wyrobów Foliowych „FOLIAREX” Sp. Jawna.

Po uroczystości wręczenia odznak Przewodniczący Zebrania – Krzysztof Chojnacki wznowił obrady i zebrani rozpoczęli głosowania nad jednolitym tekstem statutu, który pod koniec zebrania został zatwierdzony przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie. Po czterogodzinnych obradach, które przebiegły niezwykle harmonijnie uczestnicy udali się na uroczystą kolacją, której towarzyszyły rozmowy i wspomnienia z kilku dni pobytu w tak przesympatycznym gronie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w naszej Konferencji Szkoleniowej oraz Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu OIGR w Suchej Beskidzkiej i mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się z Wami podczas kolejnego spotkania w czerwcu.

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl