Aktualności arrow Aktualności arrow 19-12-2007 :: Posiedzenie Platformy Zrównoważonego Rozwoju oraz Komitetu Ochrony Środowiska
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   19-12-2007 :: Posiedzenie Platformy Zrównoważonego Rozwoju oraz Komitetu Ochrony Środowiska Drukuj E-mail

W dniu 17 grudnia 2007 r. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie przy ul. Trębackiej 4 odbyło się posiedzenie Platformy Zrównoważonego Rozwoju oraz Komitetu Ochrony Środowiska KIG, w którym gościnnie uczestniczyła Pani Beata Kłopotek - Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami Ministerstwa Środowiska. Ponadto na posiedzenie zostali zaproszeni przedsiębiorcy wprowadzający produkt w opakowaniu, przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw prowadzący działalność w zakresie odzysku i recyklingu a także przedstawiciele Izb Gospodarczych.

Spotkanie poświęcone było zaprezentowaniu zmian legislacyjnych dotyczących ustawy o odpadach, ustawy o opakowaniach i ustawy o obowiązkach przedsiębiorców oraz ocenie stanu realizacji naszych zobowiązań w tym zakresie po 3-ch latach obecności w UE. Pani Beata Kłopotek przedstawiła referat pt.: „Propozycje zmian prawa przygotowane przez resort środowiska i dalsze prace legislacyjne w tym zakresie”. Pan Krzysztof Kawczyński przedstawił referat na temat związany z oceną proponowanych zmian prawa w gospodarce odpadami, a tym samy przedstawił stanowisko izb gospodarczych (przypis redakcji: nie wszystkich) i stowarzyszeń branżowych. Ostatnie wystąpienie przypadło Jerzemu Ziaja, który przedstawił proponowane zmiany prawa w gospodarce odpadami a ich realizację zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju – jako stanowisko małych średnich przedsiębiorstw, które na co dzień borykają się z nieprawidłowościami jakie znajdują się w prawie a także jakie będą ponosić konsekwencje gdy proponowane zmiany ustaw wejdą w życie. Po wygłoszeniu referatów nadszedł czas na dyskusję, która z oczywistych przyczyn była burzliwa i trudno było pogodzić interesy wszystkich zebranych.

Niniejsze spotkanie z racji czasu przedświątecznego zakończyło się wspólnym łamaniem opłatka i życzeniami by nadchodzący rok był lepszy i przyniósł wiele dobrego w sferze gospodarki odpadami.

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl