Aktualności arrow Aktualności arrow 24-07-2007 :: Wielki finał III edycji Maratonu Recyklingu Katowicach 30 czerwiec - 01 lipiec 2007
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   24-07-2007 :: Wielki finał III edycji Maratonu Recyklingu Katowicach 30 czerwiec - 01 lipiec 2007 Drukuj E-mail

W dniach 30 czerwca - 1 lipca w Katowicach na parkingu przy IKEI odbył się wielki finał III edycji Maratonu Recyklingu pod patronatem Prezydenta Miasta Katowic - Pana Piotra Uszok.
Tegoroczną kampanię informacyjno - edukacyjną uświetniła obecność celników z Izby Celnej w Katowicach, którzy informowali mieszkańców Katowic i okolic o przewozie przez granicę chronionych gatunków zwierząt i roślin. W roli wykładowców podczas kampanii wystąpili funkcjonariusze z Wydziału Zwalczania Przestępczości wspierani przez Koordynatora ds. Konwencji waszyngtońskiej CITES, którzy informowali o obowiązujących przepisach i pokazywali eksponaty zwierząt chronionych a także rozdawali ulotki informacyjne odwiedzającym stoisko mieszkańcom.
Tegoroczny Maraton Recyklingu w Katowicach był również miejscem promocji projektu "EKO-DOMEK"- Centrum Segregacji , którego autorem jest IKEA. Projekt ten ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie zbiórki segregowanych odpadów opakowaniowych. W "EKO-DOMKU" można oddać przez cały rok posegregowane odpady na 4 frakcje: papier, butelki Pet, szkło opakowaniowe oraz puszki metalowe. Podczas Maratonu Recyklingu za odpady przyniesione do "EKO-DOMKU" były rozdawane sadzonki, natomiast poza w/w imprezą odpady są wymieniane na upominki na podstawie zebranych punktów. Przy tym projekcie są również prowadzone dla najmłodszych EKO-LEKCJE podczas których najmłodsi poznają tajniki selektywnej zbiórki i korzyści z niej wynikające dla środowiska jak i zarówno dla społeczeństwa.
W porównaniu z rokiem ubiegłym zebraliśmy mniej odpadów opakowaniowych na co miała wpływ lokalizacja naszego przedsięwzięcia i inne czynniki, jednakże jesteśmy zadowoleni iż mieszkańcy Katowic nie zapomnieli o naszej akcji ekologicznej.

 

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl