Aktualności arrow Aktualności arrow 16-06-2007 :: III Edycja Maratonu Recyklingu w Jaworznie 16 - 17 czerwiec 2007
Menu serwisu
Aktualności
Prace legislacyjne
Informacje o OIGR
Misja
Baza aktów prawnych
Napisz do nas

   

   

   

   

   16-06-2007 :: III Edycja Maratonu Recyklingu w Jaworznie 16 - 17 czerwiec 2007 Drukuj E-mail

W dniach 16 - 17 czerwca b.r już po raz drugi podczas obchodów dni miasta Jaworzno na parkingu przed Halą Widowiskowo-Sportową w godzinach od 10-tej do 18-tej trwała III Edycja Maratonu Recyklingu, który zorganizowała Ogólnopolska Izba Gospodarcza Recyklingu wraz z Drewnex Recycling Plastics pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Jaworzna.

Tegoroczną imprezę uświetniła obecność Prezydenta Miasta - Pana Pawła Silberta, który podziękował organizatorom za wkład w edukację ekologiczną społeczeństwa Jaworzna, a tym samym zaprosił do dalszej organizacji takich festynów w mieście. Tego roczne "odpadobranie" zaowocowało niemałym efektem ekologicznym, ponieważ w Jaworznie nasi współorganizatorzy zebrali blisko 3 000 litrów przepracowanego oleju i około 2 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podobnie jak w Sosnowcu tak i tu nasi organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach Jaworzna dla których były organizowane gry i konkursy rysunkowe.

W zeszłym roku rekordzista za przyniesione odpady otrzymał 45 sadzonek, które zmieścił w samochodzie marki Fiat 126 P wraz z trójką pasażerów, natomiast tegoroczny rekordzista odebrał 108 sadzonek drzewek i krzewów i bez wiedzy organizatorów wypożyczył 2 skrzynki.

Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnym festynie, który odbędzie się w dniach 23 - 24 czerwca w Dąbrowie Górniczej na Parkingu przy Pogorii 3, w godzinach od 10-tej do 18-tej.

< Poprzedni   Następny >

Obsługa strony: www.m40.pl